Kuchnia Kocmyrzów

DataStyczeń 2018
LokalizacjaKocmyrzów, Polska
InwestorPrywatny
KategoraiaMieszkania

Duża kuchnia to marzenie każdej Pani Domu. Stworzenie takiej było możliwe dzięki adaptacji pokoju sypialnego do nowej funkcji. Ustawne pomieszczenie na planie kwadratu oraz okno o południowej ekspozycji sprzyjały aranżacji. Miało być jasno, stylowo, ale nowocześnie.

Nasze rozwiązanie

Klasyczne białe fronty z gałkami kryją funkcjonalne szafki, cargo oraz liczne szuflady. Na szczególną uwagę zasługuje rząd płytszych szafek, dzięki którym powstał mały blat śniadaniowy. W projekcie zrezygnowano z klasycznego flizowania części międzyszafkowej. W zamian wykorzystano płytę w okleinie drewnopodobnej, takiej samej jak na blacie, zabezpieczoną dodatkowo szkłem. Część szczególnie narażona na zabrudzenia, przy płycie indukcyjnej, została wykończona płytkami heksagonalnymi w różnych odcieniach szarości. Ich swobodna kompozycja nadaje lekkości.

Uzupełnieniem funkcji pomieszczenia jest część do spożywania posiłków. Stylowy stół oraz tapicerowane krzesła dodają szyku i elegancji. Uzupełnieniem stały się kobiece grafiki, zawieszone na ścianie z białą cegłą.